עור והריון בסיכון

בלוג ומאמרים - מרכז XIN

מאת: דן עמיר - מטפל מוסמך ע"י האגודה לרפואה סינית בישראל​

 

הרפואה הסינית, בעזרת אקופנקטורה וצמחי מרפא יודעת לעיתים לטפל במצבים שהרפואה הקונבנציונלית מתקשה אתם. לדוגמא, 2 מצבים שהייתי רוצה לדבר עליהם משני תחומים שונים לחלוטין- עור, והיריון בסיכון. 

קורה לא מעט, ולא למעט אנשים, שפתאום תוקפת אותם פריחה מגרדת ומטרידה ביותר. הפריחה יכולה להיות על רקעים שונים, ולרוב רופאי העור מתקשים באבחנה מדוייקת, ונותנים טיפול שעובד מעט, או לא עובד בכלל. הטיפול לרוב יהיה סימפטומטי לחלוטין. בעזרת צמחים ודיקור, רפואה סינית לא רק יכולה לטפל במצב סימפטומטית בצורה טובה יותר, אלא גם יכולה (לעיתים) לפתור את הבעיה משורשה. כמובן שלא כל בעיות העור פתירות, חלקן יהיו על רקע אלרגן שחייבים לסלק כדי שהמצב ישתפר, וחלקן יהיו כרוניות ויידרשו טיפול כרוני, אך הרבה פעמים עדיף הטיפול הכרוני הסיני מאשר הקונבנציונלי, פשוט כי הטיפול מנסה לאזן את הפתולוגיה ע"י איזון של איברים, חומרים ופונקציות בגוף, ולא מנסה "לתקוף" את הפתולוגיה ישירות כמו בתרופות קונבנציונליות.

הדבר השני הוא היריון בסיכון. שוב, כמובן שהמצבים שונים ובגדול נחלקים ל-2: בעיה בעובר, או בעיה עם האמא. שהבעיה היא בהיריון עצמו, בעובר- אין הרבה מה לעשות (וגם לא כדאי), אך שהבעיה היא אצל האמא, לרפואה סינית יש פתרונות אמיתיים, שיכולים לעבוד גם אצל נשים עם בעיה של הפלות חוזרות ונשנות. כמובן, כל אשה לפי הבעיה שלה.

מה שחשוב הוא לא להסתפק בתשובה מהרופא. הרפואה המערבית היא מדהימה, מדוייקת והביאה את האנושות למקומות חדשים לגמרי, אבל למרות כל זאת, אין לה את כל התשובות. לכן תמיד כדאי לחקור ולנסות דברים אחרים, בראשם רפואה סינית- שהיא הרפואה הכי אמפירית ודינמית מתוך הרפואה המשלימה.

תהיו בריאים!!