יתרונות הרפואה הסינית

בלוג ומאמרים - מרכז XIN

מאת: דן עמיר - מטפל מוסמך ע"י האגודה לרפואה סינית בישראל​

 

רבים האנשים אשר חושבים שרפואה משלימה זו פרקטיקה שהעוסקים בה משלבים את כל מה שלא קונבנציונלי ברפואה, על כל השיטות למיניהן. אך הדבר לא כך. יש הבדל משמעותי בפילוסופיה, בדרכי הטיפול, וגישות שונות לאדם ולמחלה. אלה הם לא ניואנסים קטנים אלה הבדלים של שמיים וארץ.

לא סתם רפואה סינית מובילה את הקו החדש של בתי חולים של שילוב דיקור וצמחי מרפא סיניים ברפואה קונבנציונלית. רפואה סינית זהו המחקר הרפואי המתועד העתיק והותיק ביותר אשר נמשך במלוא כוחו גם בימים אלה, משתנה, משתפר ומראה תוצאות מדהימות שלעתים אף גורמים לרופאים "להרים גבה". ואין בזה שום דבר מיסטי. הסינים כבר לפני שנים (כמו גם תרבויות אחרות) הבינו שאנו יצירים של הטבע, שאנו לא שונים בבסיסינו ובמהות שלנו לכל מה שנמצא סביבנו. הם מצאו מחזוריות בטבע, וחיפשו (ומצאו) גם את המחזוריות הזו בגוף האדם- למשל- החיים, היריון ולידה, המחזור של האשה. 

היום, כאשר יש לנו כל כך הרבה מידע מדעי על כדור הארץ והיקום בכלל (אנחנו לא יודעים כלום עדין, כמובן, אבל יחסית לאלפי שנים קודם, אנו יודעים המון)- אנו מבינים שאת המחזור הזה חווה גם היקום בשלמותו- פיזיקאים טוענים שהיקום שלנו מתרחב כל הזמן- עד שיגיע לשיא כלשהו ויתחיל להתכווץ חזרה. זהו ה- yin וה- yang. הגאות והשפל שקיימים בכל מקום, שיוצרים את כל מה שאנו מכירים, גם בתוכינו. אנו לא מופרדים מכל מה שסביבנו רק בגלל שאנו יצורים מודעים. אולי אפילו להפך- לעיתים קרובות המורכבות הזו בדיוק, היא מה שגורם אצלנו למחלות. ובדיוק המורכבות הזו היא האחראית לכך שלכל אחד יש נטייה למחלות שונות- גם שזו אותה מחלה, אומרים הסינים, הדרך לטפל בה יכולה להיות שונה במהותה. כלומר- שני אנשים מגיעים עם אותם סימפטומים- אך יטופלו בצורה ובפילוסופיה שונה. בגלל סיבות אלה ועוד המון- הרפואה הסינית קוצרת הצלחות בכל העולם וממשיכה להתפתח, יחד עם הרפואה הקונבנציונלית ולא תמיד מולה. 

כדאי לנסות!!!