2019 שנת החזיר

בלוג ומאמרים - מרכז XIN

מאת: נעמה ברנס - מטפלת מוסמכת,​ עיסוי טיפולי | דיקור סיני | צמחי מרפא

באסטרולוגיה המערבית נהוג לחלק את גלגל המזלות ל-12 על פי חודשים, גלגל המזלות הסיני מחולק על פי שנים ולכל שנה יש את המזל שלה. לכל אחת מהשנים יש סימן החיה שלה, השנה שתחל בחודש פברואר תהיה שנת החזיר שהיא השנה האחרונה על פי המחזור הסיני ולאחריה יתחיל מחזור השנים מחדש עם שנת העכבר.

בפברואר מציינים במקומות רבים בעולם את ראש השנה הסיני, זהו החג החשוב ביותר בשנה ליותר מרבע מאוכלוסיית העולם, פרט לחגיגות שיערכו כמובן בסין, הן יערכו גם בכל הרבעים הסיניים (Chinatown) הפזורים בעולם ואם ניקח בחשבון שלמעלה מ-50 מיליון סינים חיים מחוץ לסין, הרי שיש הרבה מאוד כאלו. 
 

חג זה משותף לבודהיסטים רבים אשר אינם סינים כך שגם ביפן וגם בוייטנאם יחגגו את ראש השנה הסיני, בוייטנאם נקרא ראש השנה "חג הטט" (Tet).
 

על פי האסטרולוגיה הסינית ישנם מספר מחזורים, קיימת מחזוריות נוספת והיא של חמשת היסודות המייצגים את כל האפשרויות הקיימות בטבע, באופי האדם וביקום ואלו הם: עץ, אש, אדמה, מתכת ומים, על פי הלוח הסיני, לכל אחת מהשנים מתלווה אחד מחמשת היסודות הנ"ל ושניהם ביחד (החיה והיסוד), מאפיינים את השנה.

 

היסוד שילווה את שנת החזיר הבאה עלינו לטובה, הוא יסוד האדמה. ומכיון שמדובר בשני מחזורים של 12 שנים ו-5 שנים, הרי שהמחזור הכולל הוא בן 60 שנה ושנת החזיר הקודמת בסימן אדמה, היתה שנת 1959.
 

האסטרולוגיה הסינית מייחסת לחזיר דברים חיוביים רבים:

ילידי שנת החזיר נחשבים לאנשים ישרים, אמיצים וכנים אשר ניחנו גם בעדינות, אומץ וכבוד. הם אנשים פקחים, משכילים ופילוסופים מטבעם, מרוצים מעצמם ושלמים עם דעותיהם. הם אנשים חרוצים המרבים להפגין חמלה ונדיבות. ילידי מזל חזיר נהנים מבריאות טובה ומשיבה טובה. מכיון שהחזיר הוא החיה החותמת את גלגל המזלות, הוא נחשב למביא מזל רב.
 

ילידי שנת חזיר עם יסוד אדמה הנם אנשים אשר אוהבים לבלות בחיק הבית והמשפחה והם לעולם לא יתחילו במשימה לפני שיכינו תכנית עבודה מסודרת ומדויקת, חזירי אדמה מתפקדים טוב יותר כאשר הם מובלים על ידי מישהו אחר ופחות בראש פירמידה ארגונית.