צלקות ודרקונים

מאת נעמה ברנס

דרקונים הם מפלצתיים, שואגי אש ועשן, חיות מיתולגיות ומסתוריות שיכולות להשמיד ולגרום להרס רב. אבל איכשהו "כשמכירים אותם מקרוב" הם די בסדר וחמודים, חיות מחמד אישיות, כאלה שמסתובבים איתנו ועל גופינו שנים, והם מספרים סיפור אישי.

מדובר בצלקות- מהרמה השיטחית ביותר צלקת קטנה המספרת סיפור מטופש, או ניתוח מורכב שהסתיים בסיפור גבורה אישי. הפגיעה היא מרמת העור השיטחית ביותר האפידרמיס, ועד הרמה העמוקה של שרירים ורקמות פנימיות.  לכל אחד מאיתנו יש איזה דרקון שהוא סוחב איתו.

לרוב כאשר יש צורך בניתוח כזה או אחר, פשוט או מסובך, או פציעה שהגלידה בצורה לא נורמלית, קיים חיתוך של רקמות ועצבים, או בניה עודפת של תאים על גבי הריקמה. הרקמה נחתכת ואיתה עצבים ומרידיאנים (ערוצי אנרגיה). הגוף מרפא את עצמו ובונה מחדש קולגן, אלסטין, פיברובלסטים (תאי רקמות החיבור). באזור הפגוע והחתוך הזרימה החופשית של דם וחמצן נקטעת ולא מגיעה להזין בצורה אופטימלית בעקבות החסימה שנוצרה בעקבות ה"צלקת".  

לפעמים אותם הדרקונים שואגים! כועסים! מדובר בכאב סביב הצלקת, צלקת שהתאחתה לא בצורה אופטימלית, מגרדת או כואבת, אדומה, מנומללת או רגישה למגע מתחת או בצדדי הצלקת, ויכולה להשפיע גם על אזורים אחרים המושפעים לפי החיווט העיצבי והמרידיאני.

מה עושים? מקשיבים לדרקון... כאן גם באה הרפואה הסינית לעזרה.
דיקור בטכניקה מיוחדת הנקראת "להקיף את הדרקון" משלבת דיקור וחימום מסביב לצלקת. הזרמה של דם וחמצן לכיוון אותן רקמות חסומות מתחת ולעומק הצלקת - יביא לשיפור משמעותי בתחושה הלא נעימה והכאב שאותה צלקת יצרה. טיפולים מסוג זה יביאו לטשטוש הצלקת בגודל ובצבע ויביאו לשקט של אותו דרקון כועס ושואג. כבר תוך כדי הטיפול ניתן להרגיש בהבדל המשמעותי, תחושה שונה ברקמת הצלקת.

דרקון בסינית= , Long  ישנו צמח מרפא מיוחד במטריה הסינית בשם Long Gu
שיכול להרגיע, לעזור לספיגת נוזלים ולטפל בפצעים שלא מחלימים.

יש לכם איזה דרקון יורק אש שמתעצבן מתוככם? צלקת מכאיבה ומציקה?

יש לרפואה הסינית איך לעזור