שם מקורי (ביסוס היסטורי):     Sha Shen Mai Dong Yin & Sheng Mai San

איבר: ריאה

אלמנט: מתכת

 

מצב אנרגטי ומצב איברים:

תסמונת חוסר יין הריאות וצ'י הריאות

 

פעולה עפ"י רפואה סינית:      

מזינה יין; מחזקת צ'י הריאות

 

אלמנט המתכת שולט בריאות. הריאות מקבלות אנרגיה שמימית ושולחות אותה למטה דרך הגוף. לשם כך, חשוב שלריאות יהיה מרקם לח, חזק, שהנשימה תהיה סדירה.

Wise Judge עוזר לנשימה לזרום מהשמים, להפיח בנו חיים מרגע לרגע.

 

אינדיקציות פיסיות:     

תרופה זו היא במיוחד להתערבות בנשימה. ניתן להשתמש בה לשיעול יבש, צרידות, יובש בגרון או באף. Wise Judge בעיקר מלחלחת את הריאות ושוברת צימאון. היות שהריאות מושלות בחוץ של הגוף, היא מצביעה גם על עור יבש.

Wise Judge ניתנת לשימוש גם להקל על יובש אצל מעשנים, או כעזרה רבת ערך לאי הנוחות הפיסית המתלווה לגמילה מעישון.  ניתן להשתמש בה לאחר מחלת קדחת רצינית או בעיה בדרכי הנשימה העליונות כדי לחדש את הלחות והצ'י של הריאה והלב.

מחקר מערבי לגבי סוג זה של מרשם החל בסין. למרות שכרגע נתונים מושלמים אינם נגישים, ה-"Handbook of Traditional Chinese Medical Prescriptions" מאת Wang Shi-Min   מתאר את סוג הפורמולה של sha shen mai men dong tang כיעילה לזיהומים בדרכי הנשימה העליונות, לשיעולים יבשים וליובש בגרון (עמודים 233-234), ואת sheng mai sanכמחזקת את הלב, ובעלת ערך להלם ומחלת לב העורק הכלילי.

 

אינדיקציות נפשיות:

פורמולה זו נועדה למי שנזקק לרענון/התחדשות לאחר המתח של איבוד משהו בו הם נאחזו,או לאנשים שאינם יכולים לקחת מהעולם מה שבצדק שייך להם. זה מקל גם על השחיקה שבאה מהמהומה של פעילות רגילה.

במישור עמוק יותר, משתמשים בתרופה זו לתחושת יגון או אבל, הגורמת לאדם להסתגר מפני העולם ולחוות את הקיום כמתיש, חסר טעם וקשה מדי. שכול מעין זה ניתן ליישום בתחומים רבים של החיים וה-Wise Judge יכולה לעזור לצקת את האלמנט המתכתי מחדש, בתבנית חדשה ולאפשר התמרה מרפאה. צער מצטבר, שהתקשה וצריך להשתחרר, יכול גם להיעזר בקומבינצית צמחים זו.

במישור הרוחני, Wise Judge יכולה לעזור להתעמת עם הנתינה והלקיחה הנמצאות בבסיסו של היקום ועל ידי כך לזוז ביתר קלות בעולם. היא יכולה לעזור ליצור את החלל לתוכו ניתן ליצור רעיונות חדשים ולספק תזונה מצוינת, כשנלקחים כיוונים חדשים.

לבסוף, הריאות אמורות לכסות על שאר האיברים. כאשר הן לחות וגמישות, האדם יכול להיפתח למה שהסינים קוראים תמורות השמיים.

יש לרשום Wise Judge במשך תקופה של החלמה מאובדן מכל סוג שהוא; האובדן יכול להיות פיסי או להיות קשור בהיבטים אחרים של החיים, כמו עבודה או מערכות יחסים.

פורמולה זו יכולה לסייע בכל מצב הדורש כיוון חדש ובלתי מוכר.

 

דופק:

הדופק יכול להיות שונה במידה רבה ממקרה למקרה, אולם ניתן לצפות, כי יהיה מעט דק ומהיר  או חלש, במיוחד בעמדה הראשונה ביד הימנית.

 

לשון:

עשויה להיות יבשה אפילו אדמדמת, במיוחד בקצה.

 

סימנים נוספים:

לשימוש כתרופה מבנית, יש לצפות לאדם רזה וחיוור עם שפתיים וגבות דקות ועצמות לחיים גבוהות.

 

מקבילה בנקודות דיקור:

לתרופה זו ישנן אותה כוונה תרפויטית כמו הנקודות: ,LU 9  Bl 13 ,LU 6 או LU 1;

והמקבילה הכי קרובה לפוטנציאל הפסיכולוגי והרוחני שלו היא LU 3 .

 

מנה סטנדרטית:

2-6  טבליות ביום. לפרטים ראה פרק על מינון.

 

רכיבים:

Bei Sha Shen

Glehnia root

Mai Men Dong

Ophiopogon tuber

Yu Zhu

Solomon’s seal rhizome

Bai He

Lily bulb

Xi Yang Shen

American ginseng root

Tai Zi Shen

Pseudostellaria root

Tian Men Dong

Chinese asparagus tuber

Jie Geng

Platycodon root

Zhe Bei Mu

Zhejiang fritillary bulb

Bai Mu Er

Tremella fruiting body

Dang Gui Tou

Dong quai root head

Shu Di Huang

Prepared rehmannia root

Gan Cao

Chinese licorice root

Fu Ling Kuai

Poria cocos fruiting body

Wu Wei Zi

Schisandra fruit

 

פילוסופיה בנושא:

הקלאסיקנים טוענים, כי אלמנט המתכת גם מציית וגם משנה, Wise Judge מאפשרת הן את היציבות הזו והן את הרכות.

הסינים אומרים "ים של צ'י" נאסף בחזה. מאגר אנרגיה זה מווסת את התנועה הקצבית במיוחד, את תנועות החיים הקבועות של נשימה ופעימות לב. Wise Judge היא מרקחת חשובה, אשר השימוש בה שכיח אצל הסינים כאשר הם רוצים להתחזק ולחזור לעצמם הם נוטלים זאת כמחזק עדין, מרענן לעמידה בפני הטרטור והשחיקה של החיים העסוקים. היא נרקחה במיוחד עבור יין וצ'י הריאות. הריאות מושלות בגבולות העליונים של צ'י, שומרות על אנרגיית הגוף ללא דופי, על ידי דחיסה, איחוד וחלוקה מחודשת של הצ'י לקבוצות, כאשר הוא מתפזר או שגבולותיו אינם מוגדרים באופן ברור.הריאות מתאימות עצמן לנתינה ולקיחה של הפעילות האנושית הרגילה ע"י התעסקות שאיפה ונשיפה בכל רגע.

בסין, סגנון זה של תרופה הוא מחזק פופולרי, המשקף את אמונתם התרבותית שכאשר מרחיבים את האנרגיה עם קצב עצמי מוכתב, מחזק עדין נדרש כדי לתת לתנועות העדינות, קרירות מרעננת של השמים, כדי להטעין מחדש את קיומו של האדם.

המחזק המתכתי הזה אינו כה קריטי או פופולרי לאנשים במערב; הצרכים הבסיסיים של המזרח ושל המערב שונים.  חברת Kan Herbals כללה את הפורמולה הזו בהצעת המוצר שלנו משום שרוצינו לשקף את הרוח של חמשת האלמנטים.

 לכל שאלה, השאירו פרטים ונחזור בהקדם

  • Facebook Social Icon
  • Pinterest Social Icon
  • Instagram Social Icon

אתר זה מספק מידע בלבד ואינו מהווה התוויה רפואית ו/או תחליף לכל טיפול רפואי/תרופתי אחר

בכל שאלה רפואית על המשתמש להיוועץ ברופא המטפל