שם מקורי (ביסוס היסטורי):     Liu Wei Di Huang Wan

איבר: כליות

אלמנט: מים

 

מצבים אנרגטיים של איברים:

 חוסר ביין ותמצית (JING) הכליות.

 

פעולה ע"פי רפואה סינית:

מחזק יין הכליות, מזין תמצית, מעגן (מוריד) אש ריקה.

 

Quiet Contemplative פותחה מאחת הנוסחאות הקלאסיות והחזקות לחיזוק יין, והיא תוכננה להגביר ולהניע את יכולת יין הכליות ללחלח, לרכך, לייצב ולתת שורשים לחיים. כשהמחושים העדינים של האדם מתייבשים ומתבלים, התנועתיות והרגישות שלהם נפגעת, והוא הופך שביר, פגיע או בלתי יציב. כשכוחות החיים הראשוניים נפגעים, ייתכן אובדן שליטה על הביטויים הדינמיים של החום והפעלתנות. 

 

אינדיקציות פיסיות:

ברמה הפיסית, הנוסחה יעילה בכל מצב של התערערות הבסיס הגופני, כגון חולשת או כאב הגב התחתון, כאב רגליים, בעיות שיניים כרוניות. כשהשורש "מתייבש", כגון יובש בעור, שיער, עיניים, פה או איברים אחרים הזקוקים ללחות. כשהשורש מאבד מיציבותו, כגון: רעד בחלקי גוף עליונים, טינטון, סחרחורת, הפרעות ראייה או אובדן שיער בגיל צעיר, במצבים מסוימים ניתן לראות השתנה תכופה או צריבה כרונית במתן שתן.

היות והכליות שולטות על המיניות והפוריות, שימשה הנוסחה באופן מסורתי להחזרת חינניות ועוצמה מינית, כגון במצבי מיעוט נוזלים באיברי המין, שפיכה מוקדמת, אי נוחות ועצבנות בעת קיום יחסי מין, וכאב בזמן המשגל Dyspareunia).

 

אינדיקציות נפשיות:

ברמה הנפשית/פסיכולוגית מתאימה הנוסחה כשחסרות לאדם האיכויות של פלג מים חינני: יכולת היענות, חן, יכולת התבוננות, נינוחות. הנוסחה מתאימה במצבי אי שקט, חוסר מנוחה, חוסר שלווה ועצבנות. היא מתאימה לפחדים הגורמים להתכנסות והסתגרות ורצון לברוח. אינדיקציה בולטת היא תחושת "חוסר שורשים", אי יכולת להתקשר לסביבה ולמצוא יציבות, אי יכולת למצוא מנוחה או להיות שמח בחלקך, קופצנות, אי יציבות וכדומה.

ברמה הרוחנית מתאימה הנוסחה לשימוש כשהאדם לא מצליח להתמיד באמונתו או אינו מסוגל לוותר או להכנע, אם מאי נוחות ומבוכה או כי הוא משנה את אמונתו תדיר. אלה האנשים ש"תמיד מחפשים, אך אף פעם לא מוצאים".

 

מצבים רבים יכולים להתאים לשמוש בנוסחה, אך חשוב להתייחס למצבו הכללי של המטופל. גורמים בעלי חשיבות רבה הם סימני יובש, פריכות וחוסר יציבות. הסימן המקובל ביותר הוא תחושת חום או היפראקטיביות, בשל אי יכולת המים לשלוט באש. תמיד כאשר תהליכי צמיחה, התבגרות והזדקנות הם חסרי חן או חינניות ונינוחות, מתאימה נוסחה זו.

 

דופק:  דק, שטחי ומעט מהיר.

 

לשון :אדומה, יבשה, קטנה, או קמלה כמו שזיף מיובש.

 

התבוננות וכלי אבחון נוספים:

אדם הזקוק לטיפול ב-Quiet Contemplative נוטה להיות צמא לעתים תכופות, מראהו ייטה להיות "מיובש", לעתים קולו נמוך, מהסס, ואולי מגמגם קלות. נפוצה תחושת חום מכפות הידיים והרגליים ואף מכל הגוף. לעתים יש הרבה תנועתיות "שלא לעניין", מיותרת. מראה בד"כ כהה, גבות עבות, עיניים גדולות, שפתיים עבות, פנים נעימים למראה, וקו שיער נמוך בעורף אופיניים, כלומר, קווי מראה של טיפוס Lung Yin או Kidney Yin  .

 

מקבילה בנקודות דיקור:

הנוסחה מקבילה לכוונה טיפולית שתכלול:  KID 6 , KID3 BL47 BL23

 

הערות מיוחדות לשימוש:

חשוב להבדיל בין נוסחה זו ל Temper Fire (Zhi Bai Di Huang Wan),

נא ראה בהערות המיוחדות לשימוש שם.

 

מנה סטנדרטית:

2-6 טבליות ביום, תוך התאמה אשית למקרה.

 

רכיבים:

Shu di huang

Prepared rehmannia root

Shan zhu yu

Asiatic cornelian cherry

Shan yao

Chinese yam root

Fu ling kuai

Poria cocos fruiting body

Ze xie

Asian water plantain rhizome

Mu dan pi

Tree peony bark

Gou qi zi

Lycium fruit

He shou wu

Polygonum multiflorum root

Tu si zi

Chinese dodder seed

Sang shen zi

White mulberry fruit

Han lian cao

Eclipta herb

Nu zhen zi

Ligustrum fruit

 לכל שאלה, השאירו פרטים ונחזור בהקדם

  • Facebook Social Icon
  • Pinterest Social Icon
  • Instagram Social Icon

אתר זה מספק מידע בלבד ואינו מהווה התוויה רפואית ו/או תחליף לכל טיפול רפואי/תרופתי אחר

בכל שאלה רפואית על המשתמש להיוועץ ברופא המטפל