Xin Study

Tea Set

הרצאות וסדנאות

אצלנו במרכז מעניין מאוד

הרצאות בנושאי פילוסופיה סינית, נטורופתיה, אורח חיים, מיסטיקה, סדנאות מעניינות ועוד ....

כניסה למאגר
Calendar

לוח פעילות: פבואר 20

כל הפעילויות שלנו החודש

כל חודש יפורסם ותעודכן טבלה לפעילות החודשית המתוכננת אצלינו. 

Open Books

המטפלים כותבים

אינדקס מאמרים 

מגוון מאמרים בנושאים הקשורים לרפואה סינית, רפואה משלימה, שיטות טיפול שונות, אורח חיים בריא ועוד...

blur-boletus-close-up-760247.jpg

עולם צמחי המרפא

אוצרות מין הטבע

חוכמת הצמחי מרפא מגיעה אלינו מכל מקום בעולם , זו חוכמה שחוצה כל גבול. עם השנים המדע החל לגבות את חוכמה זו במחקרים שאותם אנו אוספים פה...

כניסה למאגר

 XIN MARKET

מכירות קבוצתיות

שנת החזיר 2019

באסטרולוגיה המערבית נהוג לחלק את גלגל המזלות ל-12 על פי חודשים, גלגל המזלות הסיני מחולק על פי שנים ולכל שנה יש את המזל שלה. לכל אחת מהשנים יש סימן החיה שלה, השנה שתחל בחודש פברואר תהיה שנת החזיר שהיא השנה האחרונה על פי המחזור הסיני

 

 

שחלות פוליציסטיות

 

שחלות פוליציסטיות היא תסמונת שמשפיעה על כ-10% מאוכלוסיית הנשים בגיל הפוריות. היא מתאפיינת בעיקר באי סדירות של מחזורים שנוטים להיות ארוכים ולא סדירים, 

 

 

 

ניקוי הכבד מרעלים

ניקוי הכבד נפוץ יותר בתקופת האביב כהכנה לעונת הקיץ. במהלך החורף אנו מוציאים פחות אנרגיה תנועתית המאפשרת לנו לנצל ולשרוף את העודפים התזונתיים אותם אנו צורכים. עודפים אלו נאגרים בגופנו ומקשים על הפעילויות בגופינו להתרחש כטבען.

 

 

 

פטריות מרפא

פטריות קיימות בכל מקום. בגוף שלנו, באדמה, באוכל, על העצים וגם לפעמים על קירות הבית...

פטריות מאכל, פטריות רעילות ומסוכנות, פטריות הזייה, עובשים ופטריות מרפא.

 

 

 

רפואה משלימה

מהי ?

בשנים האחרונות קרנה של הרפואה המשלימה/אינטגרטיבית (ולא אלטרנטיבית, אין שום רצון להחליף את הרפואה הקונבנציונלית) עלתה בקרב הציבור הרחב וחלק מהממסד. אבל מהי רפואה משלימה, ומה היא כוללת?
 

 

 

 

רפואה  משלימה או קונבנציונלית?

באיזו רפואה לבחור? רפואה משלימה או רפואה קונבנציונלית? זוהי שאלה שלא נשאלת מספיק. 
יש הרבה סוגים שונים של רפואה. הרפואה המערבית היא אחת מהן, היא פועלת בשפה משלה (רפואה שמבוססת על מחקר), והיא המובילה היום כרפואה "עיקרית".

 

רפואה סינית בגיל הפוריות

רפואה סינית עובדת היטב עם בעיות שונות בגיל הפוריות- מחזוריות לא סדירה, כאבי מחזור, הפרשות וגינליות, ציסטות למיניהן, דימומים חזקים ודימומים בין ויסתיים, כמובן בעיות פוריות ועוד. 
 

 

 

 

נפיחות בבטן ברפואה הסינית

לא מעט אנשים מסתובבים בחיי היום יום עם תחושת נפיחות בבטן. לא השמנה, אלא פשוט נפיחות או כבדות בבטן. זה יכול ללוות אותם כל היום או לבוא לאחר ארוחה, אפילו אחרי נשנוש קטן. היו לי מטופלות שתיארו את התחושה כמו להיות בהריון. 
 

 

 

 

טיפולי פוריות ורפואה סינית

בשנים האחרונות יוצא לי לטפל לא מעט בנשים שעוברות טיפולי פוריות הזרעות ו- IVF (הפריה חוץ גופית), או שמנסות בצורה טבעית ועדיין לא התחילו טיפולים. זהו תחום רגיש שדורש הכרה של התרופות, את הפרוטוקולים שרופאים משתמשים בהם.

 

 

 

הטיפול בדיקור סיני

אחד הדברים היפים ביותר בדיקור סיני הוא היכולת להשפיע על מקומות שונים בגוף על ידי דיקור מרוחק ממקום הבעיה. מטופלים שחווים דיקור בפעם הראשונה בחייהם, הרבה פעמים יצפו- בטבעיות- שהמטפל ישים מחט איפה שכואב. ואכן, הם צודקים, כי זו אחת הטכניקות הבסיסיות ביותר בדיקור- איפה שכואב, יש נקודה

 

 

 

נפלאות התזונה

*מרתק* וממש שווה קריאה- ישנה לכם את כל מה שאתם חושבים שאתם יודעים על תזונה. ולאלה שאין להם סבלנות או זמן- סיכום קטן שלא מהווה תחליף לקריאה מלאה בשום צורה:
 

 

 

 

דיקור בהריון

אחת השאלות שאני נתקל בהן הכי הרבה (לרוב בפליאה)- מה, אפשר לעשות דיקור בהיריון?!
אז כן. אפשר ואף רצוי לעשות דיקור בהיריון (כל עוד יש במה לטפל). אני יודע שיהיו הרבה מטפלים שלא יסכימו איתי, יש אסכולות שבהן לא מדקרים בטרימסטר הראשון בכלל, ויש כאלה שלא מדקרים כל ההיריון. 

 

 

 

 

טיפולי אקנה ברפואה הסינית

טבעונות, מה חשוב לדעת?

לאחרונה הרבה מאד מטופלים שואלים אותי מה דעתי לגבי טבעונות, לאור הגל המסיבי ששוטף את הארץ, ותוהים אם כדאי להם לאמץ את דרך החיים הזו. ובכן, התשובה לכך (לדעתי, אני מדגיש- לדעתי) ממש לא פשוטה.

 

 

 

דיקור סיני ופוריות

קושי להיכנס להיריון לא תמיד מלווה בבעיה אמיתית במערכת הפוריות. אחד מהדברים שיכולים למנוע את ההיריון היא מחזוריות לא סדירה. אם לאישה יש וסת לאחר 30 יום, וחודש אחרי זה הוסת תגיע לאחר 40 יום יהיה לה קשה לדעת מתי חלון הפוריות וקל מאד להחמיץ אותו

 

 

 

אני מטפל הרבה בתחום הגינקולוגיה והפוריות, אבל לפעמים התחום הזה (שאני מאד אוהב) מתרחב גם לתחומים אחרים לגמרי- כמו למשל אקנה שמושפע מהמחזור החודשי. 
 

התזונה הסינית

כמה מילים על התזונה הסינית במבט כולל. התזונה נחשבת כרפואה מונעת, ואין איזו הנחיה כללית שנכונה לכולם. כולנו שונים, הפיזיולוגיה שלנו, הפתולוגיות שלנו, ומה שיהיה טוב למישהו, יכול להיות רע למישהו אחר. 

 

 

 

 

גלולות למניעת הריון, פלוס/מינוס

בזמן האחרון יש התעוררות (מבורכת) של אנשים, שמתחילים לשאול שאלות חשובות לגבי התרופות שאנו לוקחים. לצערי, גם לתופעה זו יש את הפן הקיצוני שלה- בעיקר קבוצות של אנשים שממש מחרימים את הרפואה הקונבנציונלית. 
 

 

 

 

עור והריון בסיכון

 

הרפואה הסינית, בעזרת אקופנקטורה וצמחי מרפא יודעת לעיתים לטפל במצבים שהרפואה הקונבנציונלית מתקשה אתם. לדוגמא, 2 מצבים שהייתי רוצה לדבר עליהם משני תחומים שונים לחלוטין- עור, והיריון בסיכון. 

שינוי מתוך בחירה

נראה שטבע האנושות מסרב לקדם שינוי רק עד שמשהו ממש מסתבך, או שמרגיש מאוד לא נח ואנחנו לא יכולים להמשיך יותר עם המצב הקיים.זה נכון לאינדיבדואל וגם כחברה. אנחנו כמו מחכים למשבר, נקודת מפנה, טראומה,אובדן,מחלה או דרמה אחרת לפני שאנחנו צוללים לבדוק מי אנחנו.

 

 

 

טבע המציאות האישית

ככל הנהוג הוא להפריד בין רוח לחומר, ובין חומר לאנרגיה, אבל ככל שמעמיקים באינפורמציה הקיימת מזה אלפי שנים, ואף במחקרים מדעיים העדכניים ביותר, מתגלה מציאות בה אין הפרדה בין חומר לאנרגיה, והדואליות של רוח-חומר שהכתיבה את תפיסת המציאות שלנו איננה מדויקת.