לכל שאלה, השאירו פרטים ונחזור בהקדם

  • Facebook Social Icon
  • Pinterest Social Icon
  • Instagram Social Icon

המכבי 9א תל-אביב   |  טלפון:  077-4311627  /  058-4311627      |  מייל:   Info@xin.co.il

מרכז טיפולים, רפואה סינית, צמחי מרפא, סדנאות והרצאות

ניקוי הכבד מרעלים

בלוג ומאמרים - מרכז XIN

מאת: עומר והב

ניקוי הכבד נפוץ יותר בתקופת האביב כהכנה לעונת הקיץ. במהלך החורף אנו מוציאים

פחות אנרגיה תנועתית המאפשרת לנו לנצל ולשרוף את העודפים התזונתיים אותם אנו

צורכים. עודפים אלו נאגרים בגופנו ומקשים על הפעילויות בגופינו להתרחש כטבען.

 

אנו נראה תופעות המתבטאות במערכת העיכול כמו: עצירויות, שילשולים, דלקות מעי, IBS,

גזים, נפיחויות, השמנה, שומנים בדם וכולסטרול גבוה. בנוסף נוכל לראות בעיות עור

שונות, בעיות קשב, ריכוז, אלימות (בעיקר בילדים), קשיי שינה , הזעות, ריח גוף חזק וסטרס.

 

כמובן שאף אחד מאיתנו אינו רוצה להתחיל את הקיץ עם עודפים שכאלה. לכן אנו מרוקנים

ומנקים מאגרים!

 

ישנם הרבה דרכים לניקוי הכבד. אנו רואים בהרבה תרבויות את השימוש בצמחים הירוקים הגדלים טרם עונת האביב כחלק חשוב בתהליך. כיום אנו יודעים על ריכוז גבוה של כלורופיל הקיים בעלים אלו התורם לניקוי הכבד והדם משומנים ורעלנים שונים.  חומר נוסף החשוב בתהליך הניקוי הוא הציטכרום P450, אשר משמש לפתיחת תעלת הניקוז של הכבד והוא נמצא בטבע בריכוז פוטנציאלי באשכוליות ובזרעי הגדילן.

 

עלינו לזכור! שכאשר אנו מנקזים את הכבד, נשפכים רעלנים לדם אשר מתורגמות  כתופעות "לוואי" כגון: כאבי ראש, עצבנות יתרה, פריחה על העור, גרד, כאבים בצידי הגוף, התנפחויות של בלוטות לימפה ואף לעליית חום. אך אל דאגה! כל התופעות הללו הן הכרחיות לתהליך הניקוי וחשוב מאוד שעודפים אלו אותם אנו מנקים ימצאו את דרכם החוצה מהגוף ולא יחזרו שוב לסינון הכבד ולאגירה חוזרת. על כן הכרחי לשתות הרבה מים ולשתן את העודפים הללו מהגוף. במידה ותופעות אלו בלתי נסבלות ניתן להוריד במינוני הציטוכרום ואף להפסיקו, ולהמשיך במתינות את הניקוי עד סופו.

 

חשוב! להמנע מתהליך ניקוי הכבד אם מעורבים תרופות במרשם רופא.

אין לצרוך תוספי תזונה במהלך הניקוי.

על כל תופעה כדאי לפנות למטפל המנחה.

 

את תוצרי הניקוי אנו מפנים בעזרת המערכת הלימפאטית למערכת השתן והחוצה. בלוטות הלימפא מפוזרות בחלל הגוף ומתרכזות בפרקים הגדולים של הגוף (בית השחי, ומפסעות), עלינו לדאוג שינוקזו כראוי על ידי תנועה ומתיחות של פרקים אלו (הליכה ומתיחות) ושילוב צמחים מנקזים לימפאתים: (דבקה זיפנית, שן הארי). כלל הפסולת עוברת לכליות לסינון ואחר כך החוצה דרך השתן, עלינו לדאוג לכליות ולשמור שלא ייתקעו חתיכות פסולת גדולות אשר יקשו ואף יפגעו בתהליך הסינון ובכוחן של הכליות. על כן חשוב לשתות הרבה מים ולהוסיף צמחים עדינים המעודדים שיתון (פטרוזיליה, סרפד).

 

את תהליך הניקוי אני מקביל לאיך שאנו מנקים את ביתינו, בשלושה שלבים. קודם אנו מוציאים את כל מה או מי שמלכלך (מוציאים את הזבל, מרימים רהיטים ומוציאים את הילדים מהבית) זהו שלב ההתארגנות, אחריו אנו מתחילים את פעולת הניקוי וכמובן אנו משתמשים בחומרי ניקוי (לא מספיק רק מים), גורפים את המים המלוכלכים לביוב וממתינים להתיבשות, לאחר מכן שלב הסידור, סידור הבית מחדש מוכן להפעלה.


 

שלב 1 שלב ההתארגנות:

ניקח לנו בין שלושה ימים לשבוע בהם אנו נמנעים ממזון תעשיתי: חומר משמר, מוצרים מן החי שאינם אורגנים, ממתקים. ללא אלכוהול, עישון, תוספי תזונה וסוכר לבן לצורותיו.

שלב 2 שלב הניקוי:

התזונה מצתמצמת לאורז בסמטי/קינואה/דוחן, שעועית מאש מונבטת (ראה. המלצות כלליות), תפוחים ירוקים, עלים ירוקים למיניהם, אצות, תה ירוק והרבה מים. זה הזמן לחומרי הניקוי קרי צמחי המרפא. פורמולת צמחים בעלת הרכב צמחים התומך בשלושת הפעולות: ניקוי הכבד, ניקוז לימפאטי, וקידום שיתון אותה יש לצרוך לאורך כל שלב הניקוי, שיערך בין שבוע ל- 21 ימים.

 

שלב 3 שלב הסידור:

יימשך כשבוע ובו נחדול עם השימוש בצמחי מרפא ונעבור לתזונה מנחמת: בטטות, דלועים וכלל הכתומים, כמרקים או כתבשילים, אורז לבן/לחם לבן ולאט לאט נחזור לתזונה מלאה בשמירה על קוים בריאים יותר

 

 את הניקוי יש לעשות  בהתחשבות באורך חיינו ומצבנו הבריאותי הנוכחי, לסגל לעצמנו דרך שנוכל לעמוד בה.

בריאות שלמה  - עומר והב