דמיון מודרך

סטודיו XIN

434.png

מדריכה: רותם ליכט

ידע הוא עוצמה, אבל ידע על עצמך הוא העצמה אישית!

המח שלנו, שנחשב כ- "מחשב על", מעורב בכל פעולה שאנחנו עושים, בעיקר באיך אנחנו חושבים, מה אנחנו מרגישים ואיך אנחנו מתנהגים.

כל הפעולות אשר אנחנו מבצעים בשגרת חיינו מונעים מהרגלים שלמדנו והטמענו במהלך הזמן, סיגלנו לעצמנו הרגלי חשיבה עם השנים, כך שאנחנו רגילים לחשוב על עצמנו ועל המציאות באופן מסוים, בין היתר אימצנו לעצמנו מחשבות שאינן בהכרח נכונות או משרתות את ההעצמה האישית והחופש שלנו.

 

למעשה תיכנתנו את עצמנו עם אמונות אשר להן השפעה שלילית על האושר והבריאות שלנו, אנחנו נוטים לחשוב שאנחנו לא טובים, יפים, חזקים, חכמים, רואים עצמנו כקורבנות של נסיבות חיינו, נתקלים בתקרת זכוכית ללא מוצא וללא כלים להתקדם ולפתור מצבים מורכבים.

נשאבים לחשוב מתוך נקודת מבט הישרדותית מפוחדת, ולראות את המציאות הפיזית הקיימת כ"המוצא האחרון".

 

מתוך העובדה שלמחשבות שלנו יש השפעה על הגוף והמציאות האישית שלנו, לאותן מחשבות מגבילות ומצמצמות תהייה השפעה שלילית על החיוניות והבריאות הכללית שלנו. יוצא שמתוך הרגל אשר יושב עמוק בתת-מודע, אנחנו מכורים לאותם מחשבות ורגשות אשר נובעים מדפוסי עבר ורואים זאת כ"אמת" ולא כרעיון אשר נתון לשינוי. בעקבות התפיסה החזקה כלפי המציאות שיש לנו, אנחנו יכולים להיות עדים להזדמנויות נפלאות שנקרות בדרכינו, אך אנו עלולים לפספס אותן רק בגלל תפיסת מציאות מוגבלת.

 

אי-אפשר ליצור מציאות אישית חדשה בעודנו נאחזים ברעיונות העבר.

 

ידוע כיום כי 95% מסך הפעולות היומיות שלנו אנו פועלים על אוטומט מהתת-מודע, שם יושבים כל ההרגלים שאימצנו, כמו צחצוח שיניים, נהיגה, כתיבה,נגינה, אמונות והשקפות על ה"עצמי" ועל העולם ועוד אין סוף כישורים, רק 5% מהפעולות שלנו נובעות מ"המח היצירתי" שנקרא המודע.

בעזרת איפיון מדויק של תוכנית עבודה, בעזרת כלים מסוימים של מדיטציות בישיבה ובעמידה, טכניקות נשימות, תרגול מודעות והתבוננות ברמה עמוקה וכתיבה, ניצור יחד תהליך של כניסה אל התת-מודע לשם התבוננות על הרגלים מן העבר ויכולת לתכנת מן השורש את אותן מחשבות אשר יוצרות מעגל אינסופי של מחשבה-רגש-התנהגות, ניצור חיווטים חדשים של קשרים במח של מחשבות ורגשות מועצמים ומחיים, אשר ישברו מעצמם את תקרת הזכוכית של תפיסת מציאות מוגבלת מתפיסות העבר. קשרים חדשים במח יולידו מעגלים חדשים של מחשבה-רגש-התנהגות ויובילו ליצירת אישיות חדשה, משמע מציאות אישית חדשה.

  

מפגשים אלו מטרתם להעצים את הטוב והחיוני בחיים האישיים, לשחרר דפוסים שליליים ואמונות מגבילות, ריפוי עצמי אמיתי מן השורש, ריפוי טראומות ותגובות רגשיות ארוכות טווח, איזון גוף-נפש, לימוד הרפייה עצמית במצבי לחץ וכעס,

כניסה אל מימד מדיטטיבי עמוק, הפרעות של דיכאון וחרדה, פיתוח מטא-קוגניציה (מודעות גבוהה לתהליכי חשיבה), יכולת להתעלות מעל מצב קיים וכלים לשנות ולהשתנות ועוד.

 

לתהליך זה אין זמן מוגדר, כל אדם מתרגל בקצב האישי שלו.

 

זמן מפגש:

שעה ורבע.

 

אופי המפגשים:

תחילה המפגשים הם אישיים 1:1 לשם הבנת רקע, בניית תוכנית וטכניקה, לאחר מכן ניתן להצטרף לקבוצות תרגול בליווי הנחייה של כ-5 משתתפים בכל סשן.