עולם פטריות המרפא

נעמה ברנס

פטריות המרפא נקראו בספרות העתיקה "הממלכה השלישית". 


פטריות קיימות בכל מקום. בגוף שלנו, באדמה, באוכל, על העצים וגם לפעמים על קירות הבית...

פטריות מאכל, פטריות רעילות ומסוכנות, פטריות הזייה, עובשים ופטריות מרפא.
 

הפטריות לא ממשפחת הצמחים כיוון שלא עושות פוטוסינתזה עם אור השמש ולא מכילות כלורופיל

(הפיגמנט הירוק בצמח). 
הפטריות לא ממשפחת בעלי החיים כיוון שלא צריכות חמצן כדי להתרבות ולגדול. 
הפטריות הן משהו אחר.... 

 

בני האדם קצת דומים לפטריות, הם צורכים תרכובות אורגניות מהסביבה כדי להתפתח ולהתרבות, ולא מייצרים זאת בתהליך פוטוסינטזי כמו צמחים.


פטריות מעכלות את מזונן מחוץ לגופן ע"י הפרשת אנזימים מיוחדים וסופגות חומרי הזנה. הן ה"מפרקות" של הטבע והכרחיות למחזוריות מעגל החיים. הן משתמשות באנזימים מסויימים מגופן שגורמות לריקבון ולהתמוססות וסופגות אותן בחזרה כאוכל וכדי להתרבות. הן מפרקות כמעט הכל- מפלסטיק, עץ, עצמות ונפט. הן מתרבות מהר ע"י נבגים שנמצאים בגוף הפרי ובונים רשת קורים ענקית מתחת לאדמה, היכולים להשתרע על פני שטחים ענקיים, כמו סנסורים מעבירים תקשורת ממש כמו האינטרנט של הטבע. 


ע"י הפירוק והיצור של דבר אחר הן מייצרות קומפוסט כמצע גידול איכותי בכל האדמות. הן דואגות ליצירת איזון של אוכליסיות החיידקים והמיקרואורגניזמים.


זהו למעשה האורגניזם הראשון שהתפתח על כדור הארץ והגיעו לגובה של כמה מטרים. דינוזאורים אכלו פטריות!
ברפואות עתיקות מתועד היטב במטריה מדיקה המסורתית במזרח הרחוק ובאמריקה הדרומית. הקיסרות הסינית, במאה ה-12, ספרות נפאלית, רפואה קוראינית, יפנית, אפריקה ואירופה, נמצאו שהן יעילות לשלל תופעות. במערב זה הגיע לרפואה אחרי הרבה זמן והיום עם הוכחות מחקרים קליניים ממשיות מוכיחים את היעילות התראפיוטית שלהן היום. הפטריות הולכות איתנו כבר אלפי שנים. 


מחקרים רבים נעשים על דרך התקשורת  של הפטריות והצמחים, על מנגנוני הפעילות שלהן, לטיפול ומניעה של מחלות רבות. כמה מהפטריות רשומות כתרופות מרשם לטיפול בסרטן וחומרים סינטטים פותחו על בסיס הרכיבים הפעילים שלהן. חלקן מייצרות ממש אנטיביוטיקה חזקות (מכירים את האנטיביוטיקה מוקסיפן ופניצילין שנותנים לדלקות? זה מיוצר מפטריות!) גם תרופות סטטיניות (תרופות נגד כולסטרול) כימוטרפיה אנטי אוטואימוניות ועוד...


הן עשירות בחלבונים, ויטמינים ומינרליים וסיבים תזונתיים. הרכיבים הפעילים הם לרוב פוליסכרידים - רב סוכרים שברגע שלועסים אותם הם מתחילים פירוק ונדגמים ע"י תאים במערכת העיכול ומספקים "מידע" למערכת החיסונית המשוכללת בגופנו. 


דרך המידע הזה יכולה המערכת החיסונית בשלב מוקדם לזהות מגוון רחב של פתולוגיות הדורשות טיפול וע"י הפוליסכרידים לשפעל את המערכת החיסונית כנגד אותם נגיפים/חיידקים/גידולים. הפוליסכרידים אינם פועלים באופן ישיר. הם מגבירים את היעילות של המערכת החיסונית וגורמים לה לתקוף בצורה מבוקרת ע"י "ברקוד" המאפשר זיהוי מהיר וקל ולהתמודד מולם.


כל פטריה משפיעה באופן שונה על המערכת החיסונית וכך ניתן גם להתאים באופן אישי את הפטריה לסוג הפתולוגיה הקיימת.

 

יתרונות תזונתיים של פטריות:
הפטריות קלות לעיכול, יוצרות תגובה בסיסית ברקמות, הן נחשבות כחלבון מלא, דלות בשומן, עשירות במינרליים ויסודות חיוניים כגון: סידן, אשלגן, אבץ וברזל. עשירות בויטמינים - קומפלקס B ויטמין D, עשירות בסיבים תזונתיים, אומגה 3,6,09 ומורידות אינדקס גליקמי.


הפטריות מתאימות לכל אדם שלא רגיש לפטריות, הן אינן משפיעות על פעילות תרופתית ומותרת לשימוש לנשים הרות או מניקות, אוכלוסיה מבוגרת או ילדים. משפיעות גם כשמערכת העיכול חלשה או כשהגוף והכבד עמוס ברעלים. אינן גורמות לנזק או סטרס נוסף לגוף ותומכות יותר ממערכת אחת- חיסונית, הורמונלית, עיכול, עצבים ועוד. ישנן מעט קונטרה אינדיקציות ויש להתייעץ עם מטפל מוסמך.


עם כל הידע והשפע שהטבע נותן לנו, יחד עם מחקרים תומכים, יש שלל של פיטריות ותרכובות של כמה זנים של פטריות (פורמולות) שפשוט מטפלות במגוון רחב של תופעות בריאותיות בצורה המיוחדת שהן פועלות. תמיכה במערכת החיסונית, חוסר איזון הורמונלי, דלקות וכאבים, מערכת עיכול, מערכת העצבים, מערכת הדם, כולסטרול יל"ד, סרטנים למיניהם ועוד ועוד.


קורדיספס, ריישי, מיטאקי, אגריקוס, היריסיום, טרמטס (קורליוס),שיטאקי ועוד. 

כל פטריה והאיכות התרפויטית שלה. יש בתרכובות אילו אבקה של פטריות ומיצוי הפטריות על כל חלקי הפטריה בצורה מדויקת. יש הרכבים מסויימים ומינונים מדויקים של הפטריות ובכדי להתאים אותם למצב רפואי, לתמיכה ולטיפול יש להתייעץ עם מטפל מומחה בסוג טיפול שכזה. 


ישנן מעט קונטרה אינדיקציות וצורת הלקיחה היא לרוב בכמוסות כתוסף תזונה.

 

מוזמנים להגיע אלינו למרכז XIN ברחוב המכבי 9א תל-אביב לקבלת פרטים נוספים, אבחון וייעוץ.

בריאות שלמה  - נעמה ברנס