דרכי טיפול שלנו

קליניקת מרכז XIN

  דיקור סיני

 הדיקור הסיני הוא אחד מדרכי הטיפול הידועות ברפואה הסינית. על ידי החדרת מחטים עדינות באיזורים שונים בגוף אנו מפעילים רשת של מרידיאנים, אשר מכוונים את הגוף לריפוי. הדיקור הסיני שימש ברפואה הסינית העתיקה והתבסס על תאוריות היין - יאנג וחמשת האלמנטים וכיום אנו רואים יותר ויותר שימוש בטכניקות הדיקור בכותלי הרפואה המערבית. בדיקור הסיני אנו משתמשים במחטי דיקור סטריליות  וחד פעמיות, אשר בעדינות  ובנועם מוחדרות לגוף לאיזורי ריקמה חיצוניים ללא מגע בכלי דם ולכן גם יש להבדיל את הדיקור מבדיקות הדם והפחד ממחטים. ישנם דרכים ושיטות שונות לעבוד עם מחטי הדיקור, החשיבות הגדולה היא באיתור הנקודה אותה אנו מדקרים וביסוסה באסטרטגיה  הטיפולית אותה אנו מעוניינים להשיג. אחרי שהמטפל מסיים את פעולת הדיקור המטופל שוכב ברוגע במשך 20-30 דקות והמחטים יוצאות מהגוף ונזרקות. ראוי לציין שהדיקור מעביר תחושה שונה מכאב, התחושה מתאפיינת בהרגשת פעילות חשמלית מעניינת.                                                                                  

כוסות רוח

כוסות רוח / וואקום היא שיטת טיפול מסורתית שרוב סבינו מכירים  לטיפול בהתקררות, שיעול, כאבי גב, כתפיים וברכיים. אוסיף שיש עוד הרבה שימושים הנובעים מעצם הרעיון של יצירת ואקום עם הכוסות, אשר יוצרת שאיבה שמזיזה את נוזלי הגוף מבפנים ומאפשרת זרימת דם והתחדשות של תאי השריר והרקמות. קיימות מספר טכניקות עבודה עם כוסות רוח: הנחת כוסות בגדלים שונים לאורך שריר או מפרק, הנעתם לאורך המרידיאנים (גוואשה) ושימוש בפעולת הוואקום בטכניקת הדימום וההקזה. בטכניקה זו אנו מדממים ריקמה מסויימת ומניחים עליה כוס רוח, פעולה זו מאפשרת  להוציא ולהפטר מפסולת שהגוף מייצר המצטברת באזורי כאב.                                                           

מוקסה

מוקסה הינה סיבים  העשויים משיח ה"לענה", לרוב מגיעים דחוסים בתוך סיגר. כאשר מדליקים אותה בקצה היא מגיעה לבערה בטמפרטורה של 600/700 מעלות צלזיוס. את המוקסה מקרבים לפני העור (ללא מגע ישיר בעור) וכך אנו מגיעים לריכוך רקמות עמוקות יותר או ערוצי טיפול. שיטת טיפול זו מצויינת בטיפול בבעיות הנגרמות על ידי שימוש במזגנים במהלך הקיץ, או מנזקי הקור בחורף.                                                                                                                                                                                     

AC אלקטרו 

שיטת טיפול מודרנית יותר המאפשרת לנו לטפל באמצעות חשמל. אנו משתמשים בשיטת טיפול זו  לרוב בשילוב עם מחטי הדיקור. כיום השימוש באלקטרו מאוד נפוץ, הן במרפאות הכאב שבסין והן תחומי ההרזיה והקוסמטיקה. אופן השימוש הנו על ידי חיבור המכשיר לנקודות הדיקור בעזרת כבלים קטנים, המספקים זרם חשמלי חיצוני אשר מפעיל את נקודות הדיקור. במכשיר האלקטרו ישנם פולסים שונים המותאמים לסוג ואופן הטיפול.                                                     

עיסוי טיפולי

שיטות המגע והמסאז' למיניהם מספקות לנו חלק גדול מהמהות הטיפולית שלנו, " את מגע יד האדם שום מכשיר לא יחליף". כיום ישנן דרכים רבות לטיפול במגע, לדוגמא: טווינה: העיסוי הסיני שמקביל לכירופרקטיקה ולפיזיוטרפיה שאנו מכירים. שיאצו: העיסוי היפני. רפלקסולוגיה: עיסוי כפות רגליים שמקורו במצרים העתיקה. עיסוי רקמות עמוק: המתאים לספורטאים ומתעמלים. העיסוי הטיפולי בקליניקה מתבצע במיטת טיפולים עטופה בסדין ו/ או בשילוב חמאות / שמנים ארומתיים.                                                                                                                                                                                

 לכל שאלה, השאירו פרטים ונחזור בהקדם

  • Facebook Social Icon
  • Pinterest Social Icon
  • Instagram Social Icon

אתר זה מספק מידע בלבד ואינו מהווה התוויה רפואית ו/או תחליף לכל טיפול רפואי/תרופתי אחר

בכל שאלה רפואית על המשתמש להיוועץ ברופא המטפל