יוגה

סטודיו XIN

מדריכה: רותם ליכט

 

יוגה 

ריסטורטיבית / תרפיה / ויניאסה

 

בשגרת חיים לחוצה ומלא מתחים, היוגה היא מרפא לגוף, לנפש ולתודעה.

יוגה היא מסורת בת למעלה מ- 5000 שנה, היא אוסף של פילוסופיות וטכניקות להתפתחות רוחנית ותרגול פיזי, אשר מביא לריכוז התודעה ושליטה בחושים.

היוגה מסייעת לנשימה, חיזוק הגוף, גמישות, התארכות וארגון הגוף, אימון התודעה, איזון הנפש והרגש, יציבה טובה, שיווי משקל רוגע ואיזון כללי.

כל אחד יכול לתרגל יוגה בכל הרמות ובמגוון טכניקות, התאמת התרגול מתבצעת ע״י שיחה ואבחון במידת הצורך.

ויניאסה יוגה - (Vinyasa Yoga)  

פירושה מאחד הכתבים-  Vi פירושו "בדרך מיוחדת" ואילו Nyasa הינו "להניח".

זהו תרגול יוגה אשר משלב דינמיות ורוך, קצב התרגול הוא כקצב הנשימה.

אופי התרגול מאפשר תשומת לב לפרטים, לזרימת התנועה ולמנחי הגוף, וגם ליצירת חום פנימי של הגוף, חוזק וגמישות.

אופן תרגול הויניאסה מאפשר אי-היצמדות לשיטה מסוימת ומשלב בתוכו רצפים שונים של תנוחות (asanas), בתרגול ישנן אדפטציות (התאמות) לכל תנוחה, אשר מאפשרות למתרגלים בכל רמה להשתתף בשיעור.

רצפי התנוחות מכילים תנוחות עמידה, שכיבה, ישיבה, פיתולים, תנוחות הפוכות, כח והרפיה.

השיטה מתאימה למתרגלים אשר מחפשים שיעור מאתגר ויצירתי, אשר בונה מודעות לגוף, לנשימה ולמימד מדיטטיבי תוך כדי התנועה, להבדיל מתרגול מדיטציה בתנוחה סטאטית.

בתום השיעור ניתן יהיה להבחין בשינוי של התודעה והגוף, שעברו אימון ושחרור בתוך התרגול.

אורך השיעור: שעה וחצי

מספר משתתפים: 1-6

 

יוגה ריסטורטיבית / תרפיה

סגנון תרגול מרגיע, מעניק לגוף הזמנות להרפיה ושחרור, יוצר תחושה של שקט וביטחון מתוך מקום של הירגעות ומנוחה, מתמקד באיזון התודעה והנפש, התכנסות חושית ויצירת מרחב מאפשר לשיקום, התאוששות והתחזקות.

התרגול גם הוא נעשה על מזרן יוגה ושימוש בעזרים לפי הצורך, ונעשה באופן יותר "פסיבי", איטי ושקט, בו המיקוד הוא על תסמיני המתרגל באופן פרטני והצרכים המסוימים שלו כדי לחזור לאיזון, תוך כדי שהיות ארוכות בתנוחות ללא מאמץ.

בשיעור ניתנת תשומת לב רבה לנשימה ותירגולים מדיטטיביים שונים המיועדים לשיחרור, הרפייה והעלאת האנרגיה.

התירגול מתאים לכל אדם בכל גיל,רמה ושלב, יכול להוות הפוגה מאורח חיים לחוץ, תירגול תומך בכל שיגרה, סיוע למשברים ומצבי לחץ, התמודדויות רגשיות,חוסר איזון ריגשי-נפשי, עייפות, כאבי ראש, מצבי חולי שונים ומאתגרים.

תרגול סדיר של יוגה רסטורטיבית, כשלעצמו וגם נוסף לשיטות תרגול נוספות, מסייע לגוף לייצר תנאים להרפייה והחלמה טבעית, עוזר לגוף לשמור על בריאותו הטבעית ובכללי עוזר לשמירה על בריאות טובה ומאוזנת.

434.png